Prawo jazdy KAT. A (od 19 stycznia 2013r. są to motocykle powyżej 650cm3 i 700cm3)

(w tej kategorii można prowadzić również małe motocykle, skutery i wg nowej ustawy będzie zawierać się również w niej kategoria AM, A1 i kat A2)

Warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. A jest ukończenie wymaganego wieku: 23 lat i 9 miesięcy, a także uzyskanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem ( posiadanie zgody rodzica lub opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich)

wyjątek: Osoba posiada już kategorię A2 przez 2 lata - wówczas kurs kat A można realizować w wieku: 20 lat 

Do szkolenie wykorzystywane są motocykle Yamaha MT07 i Suzuki Gladius 650

Kurs podstawowy : 30 godzin teorii oraz 20 godzin jazdy

Prowadzimy kursy stacjonarne, weekendowe i jazdy doszkalające.

 

 UWAGA!


Zapisując się na kurs prawa jazdy słuchacz w dniu zapisu otrzymuje bezpłatnie pakiet profesjonalny kat. A do nauki jazdy, skrypty testowe i płyty CD – materiały dydaktyczne są TWOJĄ własnością!(Zgodnie z przepisami po 19 stycznia 2013r. osoba, która chce uzyskać uprawnienia do kierowania musi najpierw zgłosić się do Starostwa celem uzyskania PKK (profilu kierowcy)

W przypadku motocykli zarówno kat: A2 ograniczenie mocy motocykla to 35kW kategoria A - nie posiada ograniczeń mocy

Aby uniknąć i zminimalizować ryzyko szkolenia i stosujemy zasady stopniowania trudności i zaznajomienie kandydata stopniowo sadzając go na coraz to "mocniejsze" motocykle. Ale warto pamiętać, że jest to jedyna kategoria Prawo Jazdy, gdzie instruktor ma nie wielkie możliwości reakcji w przypadku zagrożeń, dlatego zapraszamy na szkolenie osoby w pełni zdrowe, nie posiadające ograniczeń ruchowych i stawowych. Brak przeciwskazań psychofizycznych, dobrej koordynacji drogowo-ruchowej oraz pełnej odpowiedzialności.

Przy tak dużych zmianach w sposobie uzyskania uprawnień, racjonalniejszym byłoby powstanie obowiązku uzyskiwania stopniowo praw jazdy od kat: A1, potem A2, i dopiero na końcu A, to wszystko odbywałby się poprawnie i bezpiecznie. Niestety życie niesie wiele niespodzianek i trzeba dopasować się do klienta. Dobrze by się stało, aby minister w warunkach technicznych dopuścił w ramach szkolenia wstępnego na kat. A2 i kat. A używanie motocykli o pojemności poniżej 400 ccm i mocy poniżej 25 kW.

 

Kursy rozpoczynają się kilka razy w miesiącu – możliwość dołączenia do aktualnie trwających kursów (NIC się nie traci, gdyż wykłady przeprowadzane są w cyklu koła…podam Państwu przykład: dołączacie Państwo do grupy na 5 zajęciach – uczęszczacie z daną grupą na kurs - do „przysłowiowego” końca zajęć i od razu z nową grupą przychodzicie na pierwsze (wasze kolejne) 4 zajęcia na których nie byliście, w ten sposób będziecie mieli zaliczone całe wykłady.)

Na zajęcia teoretyczne Nasi kursanci mogą uczęszczać w dowolnie wybranej sali wykładowej C.S.K. ALFA na terenie Warszawy i okolic. Zajęcia trwają 8 spotkań. Jazdy umawiane są indywidualnie z instruktorami w godzinach ich pracy tj. 6-22 w ciągu całego tygodnia. Nauka jazdy motorem w warszawie i okolicach.

Naszą kadrę szkoleniową w kategorii A prawo jazdy stanowi 7-miu wysoko wykwalifikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem i profesjonalnym systemem szkolenia, stawiających sobie za cel – dobre, tanie i rzetelnie wyszkolenie kursantów.

- staramy się tak prowadzić wykłady, aby stanowiły dla Państwa najbardziej komunikatywną formę przekazu, co w znacznym stopniu ułatwi zrozumienie i zapamiętanie przekazywanych treści.

- jazdy praktyczne rozpoczynamy po teorii, nasi Instruktorzy realizują jazdy od godziny 06:00 do 22:00.

- na miejscu jest możliwość zrobienia badań lekarskich (nie tracisz czasu na wizytę w przychodni), oczywiście są one dobrowolne i można je wykonać we własnym zakresie.

- w każdej chwili można zmienić instruktora - wystarczy telefon do naszego biura lub kierownika Ośrodka,

- koszt kursu możesz rozłożyć na dowolną liczbę rat płaconych w trakcie trwania kursu (oprocentowanie jest 0% w okresie 3 miesięcy),

- NOWOŚĆ!

- organizujemy kursy dla szkół i zakładów pracy i ze skierowań (w tym również z urzędu pracy (Oferty specjalne),

- dla Osób zgłaszających kilka osób na kurs specjalne oferty

- zapraszamy na jazdy doszkalające (płatne u instruktora lub w biurze po wyjeżdżeniu),

- w trakcie trwanie kursu i jazd doszkalających jeździmy na terenie całej Warszawie i okolicach, a także obowiązkowo po trasie egzaminacyjnej!

Kurs prawa jazdy Kat. A - cena

PEŁNY KOSZT KURSU kat. A wynosi:

Kurs standardowy - 2200 zł*. - 20 godzin jazd, teoria + (materiały gratis),–


zapisy na kurs

Cennik

 

Filmy poglądowe są dostępne na stronie WORD Odlewnicza

np: https://www.word.waw.pl/multimedia/filmy/kategoria-a-plac - przygotowanie do jazdy

 


Stary plac manewrowy

 

Szkolenie zawiera również szkolenie po mieście wraz z pojazdem asekuracyjnym, głownie jeździmy z pojazdem asekuracyjnym jak w miejscu Egzaminowania WORD Warszawa dodatkowo na życzenie klienta na motocyklu z kursantem, to szkolenie jest inne niż na egzaminie, zmienia środek ciężkości motocyklem oraz siły działające na pojazd!

Stosujemy zasadę jak na egzaminie 1 motocyklista + 1 samochód asekuracyjny z instruktorem
„połączeni” zestawem radiotelefonów ze słuchawkami! …

Należy pamiętać, że samochód asekuracyjny chroni motocyklistę podczas szkolenia po mieście. W sytuacji upadku zabezpiecza miejsce zdarzenia-blokuje ruch innych pojazdów. W szkoleniu imituje również warunki i realia zdawania egzaminu państwowego.


Nasza Szkoła Nauki Jazdy oferuje Państwu przejazd trasami egzaminacyjnymi i jazdy po mieście dla każdego uczestnika naszych kursów kat A i A1, abyście Państwo nie obawiali się egzaminu państwowego.

Trasa egzaminacyjna na ulicy Odlewniczej w WORD w Warszawie nie jest wyznaczona, jest oznaczona dużym terenem, gdzie może w różny sposób przebiegać egzamin.

Długość trasy egzaminacyjnej to od 13 do 25 km, a czas przejazdu ok. 30 min.

Zapraszamy na kursu pełne i Kursy weekendowe
tylko w 2 dni weekendu - Organizujemy kursy ekspresowe - solidne i szybkie, zajęcia teoretyczne organizowane jako kursy weekendowe - sobotnio-niedzielne (w dwa dni weekendu przekazywane jest po ok 10 godziny zegarowych z materiału dydaktycznego)


Aby zapisać się na kurs prawa jazdy wystarczy, że zadzwonisz do nas i dowiesz się kiedy jest rozpoczęcie kursu, lub zapiszesz się przez stronę internetową, a następnie kilka razy przyjdziesz na zajęcia teoretyczne, lub odbędziesz zajęcia teoretyczne On-Line - zajęcia teoretyczne internetowe są u Nas aktywne - Zapraszamy…a na jazdy już po części teoretycznej. Dla tych osób, które nie mają możliwości w momencie zapisu opłacenia pełnej kwoty za kurs proponujemy system ratalny. Dokonać pierwszej wpłaty w wysokości ok. 700zł, można to uczynić na pierwszym wykładzie – resztę w trakcie trwania kursu - Raty 0 %. 

Egzaminowanie na kandydatów na kierowców i kierowców w Warszawie jest przeprowadzane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i zadanie to realizuje w dwóch miejscach
egzaminowania:

ul.Odlewnicza 8, 03-231 Warszawa
tel. 22 597-67-81

prowadzą egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy:

A, A1, B, B1, C, C1, D, D1, T, B+E, C+E, D+E, C1+E, D1+E

 

ALFA CSK 2022