Prawo jazdy - kat. A2

(Prawo jazdy na kat. A2 upoważnia do prowadzenia motocykla o pojemności do 35kW

(w tej kategorii uzależnione jest to od MOCY pojazdu - nie może przekraczać 35kW oraz stosunek mocy do masy nie może przekroczyć 0.2kW/kg)

 

Warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. A2 jest ukończenie wymaganego wieku: 17 lat i 9 miesięcy oraz uzyskanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem, a także posiadanie zgody rodzica lub opiekuna Zgoda Rodziców na kurs Prawo jazdy

Kurs rozpoczyna się po uzyskaniu profilu PKK (Zgodnie z przepisami po 19 stycznia 2013r. osoba, która chce uzyskać uprawnienia do kierowania musi najpierw zgłosić się do Starostwa celem uzyskania PKK (profilu kierowcy)

 

Kurs wygląda tak samo jak w kategorii A czyli Kurs podstawowy to 30 godzin teorii oraz 20 godzin jazd

W przypadku motocykli kat: A2 posiada aktywne ograniczenie mocy motocykla do 35kW

 

WIĘCEJ INFO w zakładce Kategoria A

  

zapisy na kurs

CENNIK

 

Jeździmy pojazdami egzaminacyjnymi jest to motocykl Yamaha MT07 z załąożoną blokadą do 35kW  - motocykle zakupione w 2019r. (tak jak WORD).  

Szkolenie zawiera również szkolenie po mieście wraz z pojazdem asekuracyjnym, część godzin odbywamy również na motocyklu z kursantem, wpływa to na polepszenie koordynacji kursanta!

Stosujemy jednak  zasadę jak na egzaminie 1 motocyklista + 1 samochód asekuracyjny z instruktorem „połączeni” zestawem radiotelefonów ze słuchawkami! …

Należy pamiętać, że samochód asekuracyjny chroni motocyklistę podczas szkolenia po mieście. W sytuacji upadku zabezpiecza miejsce zdarzenia-blokuje ruch innych pojazdów. W szkoleniu imituje również warunki i realia zdawania egzaminu państwowego.

Nasza Szkoła Nauki Jazdy oferuje Państwu przejazd trasami egzaminacyjnymi i jazdy po mieście dla każdego uczestnika naszych kursów kat A i A2, abyście Państwo nie obawiali się egzaminu państwowego.

Trasa egzaminacyjna na ulicy Odlewniczej w WORD w Warszawie nie jest wyznaczona, jest oznaczona dużym terenem, gdzie może w różny sposób przebiegać egzamin.

Aby uniknąć i zminimalizować ryzyko szkolenia i stosujemy zasady stopniowania trudności i zaznajomienie kandydata stopniowo sadzając go na coraz to "mocniejsze" motocykle. Ale warto pamiętać, że jest to jedyna kategoria Prawo Jazdy, gdzie instruktor ma nie wielkie możliwości reakcji w przypadku zagrożeń, dlatego zapraszamy na szkolenie osoby w pełni zdrowe, nie posiadające ograniczeń ruchowych i stawowych. Brak przeciwskazań psychofizycznych, dobrej koordynacji drogowo-ruchowej oraz pełnej odpowiedzialności.

Przy tak dużych zmianach w sposobie uzyskania uprawnień, racjonalniejszym byłoby powstanie obowiązku uzyskiwania stopniowo praw jazdy od kat: A1...

Na zajęcia teoretyczne Nasi kursanci mogą uczęszczać w dowolnie wybranej sali wykładowej C.S.K. ALFA na terenie Warszawy i okolic. Zajęcia trwają 8 spotkań - kurs wieczorowy. Kurs weekendowy - - 1 weekend - tylko sobota i niedziela. Kurs on-line - sam deczydujesz kidy i w jakich godzinach chesz realizować zajęcia!. Staramy się tak prowadzić wykłady, aby stanowiły dla Państwa najbardziej komunikatywną formę przekazu, co w znacznym stopniu ułatwi zrozumienie i zapamiętanie przekazywanych treści.

Jazdy umawiane są indywidualnie z instruktorami w godzinach ich pracy tj. 6-22 w ciągu całego tygodnia. Nauka jazdy motorem w warszawie i okolicach.
- jazdy praktyczne rozpoczynamy po teorii, nasi Instruktorzy realizują jazdy od godziny 06:00 do 22:00.


Naszą kadrę szkoleniową w kategorii A prawo jazdy stanowi 7-miu wysoko wykwalifikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem i profesjonalnym systemem szkolenia, stawiających sobie za cel – dobre, tanie i rzetelnie wyszkolenie kursantów.


- na miejscu jest możliwość zrobienia badań lekarskich (nie tracisz czasu na wizytę w przychodni), oczywiście są one dobrowolne i można je wykonać we własnym zakresie.

- w każdej chwili można zmienić instruktora - wystarczy telefon do naszego biura lub kierownika Ośrodka,

- koszt kursu możesz rozłożyć na dowolną liczbę rat płaconych w trakcie trwania kursu (oprocentowanie jest 0% w okresie 3 miesięcy),

NOWOŚĆ!

- organizujemy kursy dla szkół i zakładów pracy i ze skierowań (w tym również z urzędu pracy (Oferty specjalne),

- dla Osób zgłaszających kilka osób na kurs specjalne oferty

- zapraszamy na jazdy doszkalające (płatne u instruktora lub w biurze po wyjeżdżeniu),

- w trakcie trwanie kursu i jazd doszkalających jeździmy na terenie całej Warszawie i okolicach, a także obowiązkowo po trasie egzaminacyjnej!

Kurs prawa jazdy Kat. A2 - cena zgodna z cennikiem

 

zapisy na kurs

CENNIK

 

Filmy poglądowe są dostępne na stronie WORD Odlewnicza

np: https://www.word.waw.pl/multimedia/filmy/kategoria-a-plac - przygotowanie do jazdy

 

 Długość trasy egzaminacyjnej nie jest stała, ale najczęściej to około 13 do 30 km, a czas przejazdu ok. 30 min.

Zapraszamy na kursu pełne i Kursy weekendowe
tylko w 2 dni weekendu - Organizujemy kursy ekspresowe - prowadzimy rónież zajęcia on-line - internetowe solidne i szybkie, zajęcia teoretyczne organizowane jako kursy weekendowe - sobotnio-niedzielne (w dwa dni
weekendu przekazywane jest po ok 10 godziny zegarowych z materiału dydaktycznego)


ALFA CSK 2022