Nauka jazdy : kategoria AM

(Od 19 Stycznia 2013r. wraz z obowiązywaniem Ustawy o kierujących pojazdami pożegnaliśmy kartę motorowerową, a zastępuje ją nowe prawo jazdy kategorii AM. Dokument ten będzie uprawniał do kierowania motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 50 cm3 lub silniku elektrycznym o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h) oraz quadem, który określono jako czterokołowiec lekki (maksymalna masa 350 kg, a prędkość 45 km/h)).


Karta motorowerowa - Prawo jazdy kat. AM


Aby kierować - jeździć lekkim quadem lub skuterem wymagane jest prawo jazdy kat. AM (lub inna kat. np. A lub B)

Aby uzyskać tą kategorię prawo jazdy należy mieć ukończone 14 lat, ukończyć kurs Ośrodku Szkolenia Kierowców i zdać egzamin państwowy w WORD.

Kurs ten przeznaczony jest dla osób które chcą uzyskać możliwość kierowania pojazdem:

a) motorowerem

b) czterokołowcem lekkim


Wprowadzono również pośrednią kategorię prawa jazdy pomiędzy istniejącymi już kategoriami A1 (motocykle o pojemności do 125cm2) i A (pełne prawo jazdy na wszystkie kategorie motocyklowe)- kat. A2 (Prawo jazdy tej kategorii będzie uprawniało do prowadzenia motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg). By zdobyć tę kategorię uprawnień, trzeba będzie mieć skończone 18 lat lub dwa lata posiadać uprawnienia do kierowania małymi motocyklami kategorii A1.Podniesiono także z 18 do 24 lat minimalny wiek potrzebny do uzyskania bezpośredniego dostępu do prawa jazdy kategorii A. Z tym że osoby pomiędzy 18 a 24 rokiem życia, które ukończyły szkolenie w zakresie prawa jazdy kategorii A, będą mogły przystąpić do egzaminu w zakresie prawa jazdy kategorii A2, a następnie - już bez konieczności dodatkowego szkolenia - będą mogły po dwóch latach przystąpić do egzaminu w zakresie prawa jazdy kategorii A. W przypadku osób, które zdały część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy kategorii A, ta część egzaminu zostanie uznana jako równoważna części teoretycznej egzaminu dla kategorii A2.)

 

Kurs na prawo jazdy kat. AM - cena podana w cenniku

 

zapisy na kurs

CENNIK

 

 

Osoby Pełnoletnie, które ukończą 18 lat przed wejściem w życie ustawy o kierujących (19I2013r.) utrzymują dawne przywileje

Zapraszamy na kurs do CSK ALFA