Prawo jazdy - Kat C+E

Do czego uprawnia to Prawo jazdy C+E?

Prawo jazdy kat. C+E niezbędne są do kierowania zespołem pojazdów, składającym się z pojazdu, którego masa całkowita przekracza 3,5 tony i zamierza ciągnąć przyczepę powyżej 750kg. W zakres tej kategorii nie tylko wchodzi Samochód ciężarowy z przyczepą ale także ciągnik siodłowy z naczepą, a także a także ciągnikiem rolniczym z przyczepą lub przyczepami.

Po zdanym egzaminie w WORD otrzymujesz Prawo jazdy którym możesz poruszać się po drogach zestawami nawet przekraczającymi 40t. Możesz jeździć popularnie nazywanymi TIR-ami – czyli Ciągnikami siodłowymi czy Ciągnikami balastowymi wraz z naczepami i platformami a także samochodami ciężarowymi z przyczepami. Po zdaniu kat C+E – uzyskasz wpis do prawo jazdy – także w rubrykach B+E, kat. T oraz kat. D+E - jeśli posiadasz już kategorię D.

Czy warto robić kategorię C+E?

Wszystko zależy co w życiu zamierzasz robić. Jeśli jeszcze nie masz planów jest to bardzo dobra kategoria do podniesienia własnych kwalifikacji zawodowych! Kurs prawa jazdy kat. C+E kierowany jest do osób posiadających uprawnienia kat. B i C oraz obejmuje jedynie część praktyczną. W trakcie szkolenia poznajemy praktyczne aspekty kierowania zespołem pojazdów.

 

Warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. C+E jest:

- posiadanie prawo jazdy kategorii B i C (może być zdany tylko egzamin)

- ukończone 21 lat. (Można w wieku 18 lat realizować tylko w przypadku jeśli wcześniej została ukończona Kwalifikacja Wstępna i zdany został egzamin Państwowy)

- uzyskanie profilu PKK z Urzędu Miasta - Starosty (wg stałego meldunku (wydawane na podstawie dostarczanego badania lekarskiego, psychologicznego i zdjęcia)); - profil wydawany jest bezpłatnie


Dlaczego warto zrobić u Nas prawo jazdy?

 

Szkoła nauki jazdy ALFA to jedna z bardziej profesjonalnych i  liczących się szkół w województwie mazowieckim z dużym doświadczeniem i renomą w szkoleniu. Nasza kadra to doświadczeni instruktorzy, oraz atrakcyjny i Nowoczesny sprzęt szkoleniowy, który jest cyklicznie wymieniany i dostosowywany do pojazdów które są wykorzystywane do egzaminów Państwowych w WORD Warszawa. Aktualnie do Państwa dyspozycji jest nowy zestaw Daf LF 220FA z przyczepą typu Tandem. Posiadamy także Man TGL z przyczepą typu tandem używanych na egzaminach w innych WORDach po za Warszawą, jak Ciechanów, Łomża, Ostrołęka, Ranom, Płock i inne. Jazda kilkoma różnymi pojazdami znacząco przyczynia się do lepszego poznania charakterystyki pojazdów ciężarowych i lepszego wyczucia specyfiki samochodu ciężarowego z przyczepą.

 

 

 

Gdzie można zrealizować badania lekarskie i psychologiczne  do PKK i PKZ i jak długo to trwa?

 

Badania lekarskie i badania psychologiczne można zrealizować u Nas w Ośrodku, lecz należy wcześniej się zapisać pod nr tel 22 667-99-99 . Badania takie można również wykonać samodzielnie w dowolnych placówkach opieki medycznej, gdzie prowadzone są tego typu badania. Koszt badań jest określony w Rozporządzeniu Ministra i wszędzie powinien być w podobnych cenach. Czas badań zależy głównie od czynności zleconych przez lekarzy i specjalistów. Najczęściej wymagany jest co najmniej lekarz okulista.

 

U nas badania psychologiczne i lekarskie najczęściej odbywają się tego samego dnia, by zaoszczędzić Państwu czas i dojazdy. W czasie jednej wizyty, jeśli stan psychofizyczny jest poprawny otrzymujemy 2 zaświadczenia od lekarza i psychologa.

 

Warto zastanowić się i od razu na tej wizycie poprosić badania do PKZ – do kwalifikacji wstępnej jeśli będzie niedługo realizowana!

 

Jak długo będę realizuje się to szkolenie?

 

Prawo jazdy kategorii C+E uprawnia do kierowania pojazdem określonym odpowiednio w kategorii C, łącznie z przyczepą i nie kwestionuje uprawnień kategorii C. Jest to 25h szkolenie praktyczne. W większości kurs realizowany około 4 -6 tygodni, oczywiście jest to zależne od dyspozycji czasowych również Państwa. Kurs składa się wyłącznie z części praktycznej szkolenia. Nie ma egzaminu z częśći teoretycznej!

 

Najbardziej owocnym szkoleniem jest kurs łączony kategorii C i kategorii C+E robiony równocześnie.

 

 

 

Czy muszę realizować od razu kurs z Kwalifikacji?

 

Nie, jeśli nie zamierzasz jeździć zawodowo, lub odbyłeś ten kurs przy zakresie kategorii C.

 

Tak jeśli zamierzasz wykonywać w tym zakresie pracę lub jeździć zawodowo. Kurs kwalifikacja wstępna to obowiązkowe szkolenia dla osób, które chcą jeździć zawodowo jako kierowca ciężarówki. Kurs ten ma ujednolicić zasady i przepisy transportowe w krajach Unii Europejskiej, a także ułatwić zmianę pracy i przemieszczanie kierowców pochodzący z krajów UE.

 

 

 

Już teraz zapisz się na badania lekarskie lub donieś do Nas Profil PKK (profil kierowcy) i PKZ (jeśli będziesz szkolił się również na Kwalifikacji lub szkoleniu okresowym), a następnie rozpocznij szkolenie! – link do zapisu

 

UWAGA Kursanci  w kategorii C+E zwanej E do C E/C -  NIE Muszą ZDAWAĆ TEORII!

Prowadzimy kursy i jazdy doszkalające.
Dziękujemy za zapoznanie się z Naszą ofertą i zapraszamy na kurs

C.S.K. ALFA 2023